Ciasta

Wielkanocne Brownie

2 Min. czytania
Nie wiem jak u Was, ale w moim domu Wielkanocne i Bożonarodzeniowe menu jest stałe. W te dni nie eksperymentujemy, stawiamy na klasykę. Tradycję i domowe przepisy. Są więc u nas jajka na twardo i obowiązkowy konkurs w biciu jajek. Są szpekuchy, jest żurek, lekki bigos i pieczona cielęcina. Jest oczywiście drożdżowa baba i cygański mazurek. Wszystko jak sprzed lat. Bardzo to lubię, i nie silę się na przygotowanie tysiąca nowych przepisów, bo w Świętach lubię właśnie tę stałość i tradycję. Stąd też nie mam za wiele przepisów na świąteczne nowości. Ale dziś proponuję wypiek dla tych wszystkich, którzy robią święta last minute. Dla tych, którzy nie przywiązują wagi do tradycji i lubią mieć coś innego na stole. Wielkanocne Brownie. Jest nie tylko pyszne, ale i urocze. Mój brat powiedział, że wygląda tak jakby ma to ciasto przewrócił się koszyk z pisankami. Do pieczenia i dekorowania można zaprosić dzieci, to będzie świetna zabawa. No i najważniejsze, to ciasto praktycznie robi się samo. I jak to Brownie, zawsze się udaje. W końcu w tym wszystkim najważniejszy jest zakalcowaty środek. Ta wilgotna, kremowa i  wyjątkowo czekoladowa masa, ukryta pod idealnie upieczonym wierzchem. Mój przepis to naprawdę czekoladowe brownie, i słodki wierzch złożony z czekoladowych jajeczek. Kombinacja idealna. Jeżeli nie jesteście fanami pieczenia, to spróbujcie przygotować to Brownie. Może robić za mało pracochłonny mazurek, na pewno dostarczy Wam wiele radości. I pieczenie i jedzenie.


Chciałam Wam życzyć Rodzinnych i Zdrowych Świąt.
Składniki:
1,5 tabliczki czekolady 85 % kakao
3 jajka
80 gramów masła
2 łyżki kakao
200 gramów mąki pszennej
Szczypta soli
Łyżka cukru kokosowego
Esencja waniliowa
6-7 sztuk większych jajeczek czekoladowych -ja użyłam jajeczek Oreo
Kilkanaście jajeczek czekoladowych w kolorowych skorupkach- polecam  te od Milki

W garnku podgrzewam masło razem z pokruszoną czekoladą, dodaję szczyptę soli, gdy wszystkie składniki się rozpuszczą i połączą, zestawiam z kuchenki i studzę.
W misce ucieram jajka z cukrem i wanilią, delikatnie dolewam masę czekoladową, a na końcu przesiewam mąkę.
Blaszkę do pieczenia wykładam papierem, przelewam brownie i piekę je 20 minut w 175 stopniach -polecam termoobieg.
W międzyczasie kroję jajeczka na połówki, część zostawiam w całości. Brownie wyjmuję  z piekarnika i połowę skłodkości układam na wierzchu, lekko je wciskam w ciasto. Piekę ciasto jeszcze przez 5-7 minut.
Gdy Brownie ostygnie dekoruję je resztą wielkanocnych jajeczek.

1554 wpisy

O autorze
Historyczka, która histerycznie kocha dobrą kuchnię i uwielbia tracić czas na wymyślaniu pyszności. Magdalena
Artykuły
Możesz również zobaczyć
Ciasta

Idealny sernik z truskawkową galaretką

65 minut Min. gotowania
No dobrze, kiedy myślimy o serniku z galatertką, od razu do głowy przychodzi nam sernik na zimno. A ja zapraszam Was na…
Ciasta

Maślankowe ciasto z kokosem

50 minut Min. gotowania
Będę z Wami szczera, to chyba najlepsze ciasto jakie ostatnio jadłam. A jest tak bajecznie proste, że przygotowanie zajmuje mniej czasu niż…
Ciasta

Maślane ciasto cytrynowe

50 minut Min. gotowania
Przybywam z przepisem na maślane ciasto cytrynowe. To moja propozycja na wielkanocne ciasto na szybko. To taki wypiek, który zabierze Wam dosłownie…

73 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.